Arıtma Tuzu ve Fiyatları

Su arıtma tuzu hem endüstriyel hem de ev ortamlarında uygulanabiliyor. Sudaki çok fazla kalsiyum, su boruları içinde, hem sıhhi borularda, hem de ev ve endüstriyel cihazlar için borularda tıkanmalara neden olabiliyor. Su arıtma tuzu, su düzenleyiciler ve bulaşık makinelerinde kullanılabilir. Kireç skalası, su yumuşatıcı tuz ve rejenerasyon tuzu kullanılarak uzaklaştırılabilir. Kar-tuz’da, tuz kristalleri, granül tuzu, çeşitli tuz tabletleri, tuz blokları vb. bulabilirsiniz. Arıtma tuzu kullanarak örneğin, bulaşık makinenizin kullanım ömrünü artırabilirsiniz.

Yüzme havuzu suyunu arıtmak için de aynı şekilde Kar-tuz arıtma tuzunu kullanabilirsiniz. Bu tuz, elektroliz ile klor üretiminin önüne geçmek için bire-birdir.

Arıtma tuzu fiyatları

Eğer Türkiye genelinde arıtma tuzu fiyatları bakıyorsanız bizimle hemen iletişime geçerek sizin için en uygun fiyatları öğrenebilirsiniz.

Hemen ara; 0212 594 78 78

Arıtma tuzu kullanımlarına dair yazımızda bahsettiğimiz gibi,  en önemli uygulamalarından biri de su arıtımında kullanılmaktır. Her ülkede su kaynakları, ekipman bileşenlerinin ömrü ve bu suyun kullanılmasını gerektiren ürünler için çok zararlı olan yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içerir.

Bunu önlemek için piyasada hammadde olarak kullanan birçok su arıtma sistemi vardır. Bu kullanım, bize daha yumuşak su sağlamaya yardımcı olan reçinelerin verimliliğini korumak için gereklidir.

Bu su çamaşırları daha temiz ve pürüzsüz tutmak, saçları daha yumuşak bırakmak ve taraklanmayı kolaylaştırmak, sabun kullanma maliyetlerini düşürmek, boru sistemlerini tıkayan borularda mineral kalıntı birikmesini önlemek, pişirme veya kahve hazırlamak için suyun tadını iyileştirmek için daha iyi olacaktır. ve çay, yemek pişirme süresini kısaltarak, insan fizyolojik sistemlerinde uzun vadeli sağlık sorunlarından kaçınmak ve damıtılmış su yerine ütü sistemlerinde kullanım için mevcut olmak.

Ayrıca, piyasada satılan bulaşık makinelerinin çoğu, performanslarını artırmak için Kar-tuz arıtma tuzu kullanılmasını tavsiye etmektedir. Evsel su kalitesini kesinlikle arttırır.

Endüstriler için, su arıtma sistemlerinin kalitesi, tesislerinin verimliliğini korumak için gereklidir. Pek çok işletme, çamaşır yıkamak (çamaşırhaneler gibi) veya mutfak ekipmanlarını temizlemek veya borularda kalıntı birikmesini önlemek için kullanır (bu, endüstriyel tesislerde yüksek onarım maliyetleri ile bir miktar verimlilik kaybı anlamına gelir); Arıtma tuzu ile çalışan yumuşatıcı ekipmanları ile suyun arıtılması, artık hepsinin vazgeçilmez olduğu düşünülmektedir.

Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan türlere gelince, geometrisine bağlı olarak aralarındaki su akışını ve dolayısıyla nihai sistem performansını artıracak olan kaba veya granül tuz ve tuz topakları gibi çeşitli farklı arıtma tuzu türleri vardır. Çökeltilerin borularını tıkayabilecek yüksek çözünmeyen parçacıklara sahip tuzların kullanılmasından kaçınmak çok önemlidir.

Ayrıca su arıtmada sıkça kullanılan rafine tablet tuzu, havuz tuzu ve tablet tuzu ürünlerimize de göz atabilirsiniz.

Hemen ara; 0212 594 78 78

Create your account

Call Now Button