Gıda Tuzu

Gıda sektörünün temel katkı maddesi olan tuz aynı zamanda gıda maddelerinde koruyucu olarak kullanılmakta ve ürünlerin raf ömrünü uzatmaktadır. Besinlerde mikroorganizma oluşumunu ve gıda zehirlenmeleri önlemektedir. Sodyum klorür (NaCl) kimyasal adı ile de bilinen tuz günümüzde oldukça yaygın bir tüketimi olan ve her geçen gün artan hazır yiyeceklerin üretiminde ve korunmasında etkili bir maddedir.

Rafine olmayan tuzlar insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Günümüzde tuzun sadece rafine olması da yeterli değildir. Giderek artan çevre kirliliği deniz ve göllerden üretilen tuzları olumsuz etkilemektedir. Bu tuzlar içerdikleri organik ve inorganik safsızlıklardan tümüyle arındırılamamaktadır.

Gıda endüstrisi için üretilen “Salti” Rafine Gıda Sanayi Tuzu, unlu mamüller, tereyağı ve peynir üretimi, içecek, salamura ve turşu üretimi, baharat, et ve et ürünleri üretimi ve daha bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Salti, uluslararası standartlara ve sağlık koşullarına uygun olarak, değişmez ve aynı kalitede tuzu, sürekli olarak sunmaktadır.

Hemen Ara; 0212 594 78 78

Create your account

Call Now Button