Havuz Tuzu

Havuz tuzu, her gün onlarca kişinin kullandığı ve hijyeni çok önemli olan havuzları hijyenize eden bir tuz türüdür. Su yumuşatma efektleri ve nazik hissi, havuzunuz için doğru miktarda tuz ilave ederek oluşturulur. Özellikle yepyeni bir havuz olması durumunda, zarar görmesini önlemek için havuzunuza tuz eklerken bilmeniz gereken birkaç önemli husus vardır.

Havuzlarınızın sizi kimyasal bir banyoda olduğunuz gibi hissettirmemesi bu tür tuzların en önemli özelliklerinden. Ek bir fayda, tuz seviyelerinin o kadar düşük olmasıdır ki, okyanusta yüzerken, tadı tadamayacaksınız. Havuzunuzdaki tuz seviyesi göz yaşlarınızın konsantrasyon seviyesiyle aynıdır, bu nedenle tat ya da koku almayacaksınız, ancak cildinizdeki inanılmaz farkı hissedeceksiniz.

Havuz tuzu hemen hemen her yerde bulunur, ancak bulabileceğiniz en saf tuzu elde etmek önemlidir. Saf ve gıda kalitesinde bir tuz, klor jeneratörünüzün ömrünü uzatacak ve havuzun her mevsim boyunca sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Kaçınılması gereken bazı şeylerin yanı sıra birkaç yararlı önerimiz var. Havuzunuzu, herkesin keyif alacağı bir şey haline getirecek olan tuz hakkında bir şeyler öğrenmek bir dakikanızı ayırmaya değer.

Yepyeni bir tuzlu su havuzunuz varsa veya havuzunuzu tuzlu suya çeviriyorsanız, tuz üreticisinin belirli modeli için önerilen seviyelere kadar tuzluluk seviyesini elde etmek için yeterli miktarda tuz eklemeniz gerekecektir. İstenen tuzluluk 2700-4500 ppm arasında değişebilir, bu aralığın üstünde veya altında herhangi bir şey ömrünü kısaltabilir veya tuz hücresine zarar verebilir ve yeterli klor üretilmesini önleyebilir.

Önce, yüzme havuzu tuzu satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanı sıra istenen özelliklere de göz atacağız. Ne tür bir tuzun size ait olduğunu iyi bir fikrinizde bulunduğunuzda, ne kadar satın almanız gerektiğine dair kaba bir fikir edinmek isteyecektir. Aşağıdaki havuz tuzu hesaplayıcısı bunu anlamanıza yardımcı olacak, böylece havuzunuza doğru konsantrasyonu sağlayacaksınız.

Havuz Tuz Özellikleri

Havuzunuz için tuz seçerken, aşağıdaki özelliklerle onu bulmak önemlidir. Organik madde, katkı maddeleri veya koagülan içeren tuz eklerseniz, lekelenmeyle ilgili sorunlara neden olabilir veya havuz tuzu hücreninizin ömrünü kısaltabilirsiniz; çünkü kloru dönüştürmek için daha fazla çalışmanız gerekir.

En az% 99.8 saf
Buharlaştırılmış ve granüle edilmiş
İyoduz ve gıda kalitesi
Aşağıdaki katkı maddeleri ve safsızlıklardan kaçınmalısınız:

Sodyum ferrocyanic dahil anti-kümeleşme ajanları
Kalsiyum klorür veya kaya tuzu

Orada iyi işe yarayacak birçok seçenek var ancak havuz tuzuna gelince, havuzlar için özel olarak tasarlanmış güvenilir bir havuz şirketinden veya tuzdan alışveriş yapmanızı öneririz. Bu şekilde herhangi bir katkı maddesi içermediğinden emin olabilirsiniz ve yolda herhangi bir baş ağrısına neden olmaz. Ön tarafa biraz daha fazla mal olabilir, ancak havuza ekledikten sonra her yıl küçük miktarlar eklemek zorunda kalmalısınız.

Hemen ara; 0212 594 78 78

Havuza Tuz Eklemek

Havuzunuzu ilk hizmete aldığınızda aşlattığınızda veya mevcut klor havuzunuzu dönüştürürken yalnızca yüzme havuzu tuzu eklemeniz yeterlidir. Tuz, mevsiminde buharlaşmaz ve havuza tatlı su eklediğinizde, şiddetli yağışlar veya önemli miktarda sıçrama yaşarsanız, tuzlulukta hafif bir düşüş görürsünüz.

Alçı kullanıldığında yeni bir havuz yapımından sonra en az bir ay beklemek son derece önemlidir. Alçı, yüzeyin paslanmasına neden olabileceği için tuz getirmeden önce tamamen iyileştirilmelidir.

Havuz tuzunun doğru miktarda eklenmesi önemlidir ve hesaplamaktan biraz daha az eklemek iyi bir fikirdir. Bu, tuzluluk testini yapmanıza ve gerekirse daha fazla tuz eklemenize olanak tanır. Çok fazla şey eklerseniz, havuzdan bir miktar su çıkarmak ve zaman alıcı ve sıkıntı olacak tatlı su ile değiştirmek sadece çare olacaktır.

Daha soğuk sıcaklıkların tuzlu suyun iletkenliğini etkileyeceğini ve daha sıcak suya kıyasla daha düşük bir okuma ile sonuçlanacağını da belirtmek önemlidir. Su, normalden daha soğuk veya daha sıcaksa, oda sıcaklığına kadar ısınmış bir su numunesini test etmek iyi bir fikirdir.

Havuz Tuzu Talep Tablosu (Hangi havuza ne kadar tuz?)

İlk adım herhangi bir tuz eklemeden önce sudaki tuz seviyesini kontrol etmektir. Bu, dönüştürülen havuzlara ya da yeni havuzlara uygulanır; çünkü tatlı su tuz içerebilir veya tuz yağış gibi başka yollarla birikmiş olabilir. Geçerli tuzluluk testini yaptıktan sonra, belirli klor jeneratörünüz için arzu edilen aralığa ulaşmak için ne kadar katmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz.

Tuz havuz suyunuza hızlı ve kolay absorpsiyona izin verecek şekilde ilave edilmelidir. Gerçek havuz tuzu çabuk çözülmesi için tasarlandığı için bu bir sorun olmamalı. Tuzu havuzun derin ucunun dış çevresine yavaşça boşaltarak başlayın ve yavaşça yürürken ileri geri hareket edin.

Başlangıçta tuz ilave ederken, pompa ve klor jeneratörünün kapalı olduğundan emin olun ve tabii ki kimyanızın dengede olduğundan emin olun. Tuzun tamamı havuza eklendikten sonra, karıştırma ve soğurmayı en az 20-30 dakika boyunca teşvik etmek için bir fırça ve direk kullanmanızı öneririz. Tuzun çoğunun çözüldüğünü düşündükten sonra pompa ve filtre sisteminizi açabilirsiniz ancak şu an klor jeneratörünüzü açmayın.

24 saat sonra tuzluluk testi yapılmalı ve yine yüzme havuzu tuzu eklemeniz gerekiyorsa, tuz oluşumunun üreticiler tarafından önerilen aralıkta olduğundan tamamen memnun kalana kadar klor jeneratörünü tekrar açmadığınızdan emin olarak işlemi tekrarlayın. Tuzlu su sisteminizde bir tuzluluk göstergesi varsa, havuzunuzu doğru pozisyondan çıkardığınızdan emin olmak için yine de bir test kiti veya şeritlerle tuzluluk kontrol etmelisiniz.

Havuz tuzu hakkındaki bu sayfanın bilgilendirici olduğunu ve tuzlu su havuzunuzu düzgün çalışmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçmeyi unutmayın ve uzmanlarımızdan biri 2 iş günü içinde yanıt vermeye çalışacaktır.

Havuz dezenfeksiyon sistemleri

Havuz tuzu dezenfeksiyonu çok önemli ve uzmanlık gerektiren bir konudur. Eğer çok küçük bile olsa bir havuza sahipseniz o havuzu temiz tutmanız çok önemli. Çünkü bu havuza her giren kişi suyu ciddi şekilde kirletir. Bu konuda suyun temizliğini sağlamak için kullanılan en önemli havuz dezenfeksiyon sistemlerinin başında özel havuz tuzu gelmektedir. Kar tuz tarafından özel olarak hazırlanan havuz tuzu, durağan suyun temizliğini sağlar. Ancak havuza eklenecek tuz miktarı havuzun boyutuna göre değişmektedir. Bu konuda ise yukarıdaki tablodan yardım alabilirsiniz.

Havuz Tuzu Fiyatları

Havuz tuzu için fiyat öğrenmek istiyorsanız hemen bizi arayın.

Ayrıca su yumuşatmada kullanılan Arıtma Tuzu, Tablet Tuzu ve Rafine Tablet Tuzu ürünlerimize de göz atabilirsiniz.

Hemen ara; 0212 594 78 78

Create your account

Call Now Button