Rafine Tablet Tuzu

Sert su, boru ve elektrikli cihazlar için felakettir. Enerji tüketiminizi arttırır, aletleri daha sık değiştirmenizi sağlar ve sabun ve deterjanlar kullanmanızı gerektirir. Bu nedenle bir su yumuşatıcısına ihtiyaç duyarsınız. Bu anlamda da ilk akla gelen ürün rafine tablet tuzu. Ürünlerinizin iyi çalışması için su yumuşatma için bir tuza ihtiyacınız var. Peki seçilecek en iyi tuz türü nedir?

Rafine tablet tuz neden kullanılır?

Sert su, aşırı miktarda kalsiyum ve magnezyum içeren sudur. Kireç taşı olarak da bilinen maden yatakları, borularınız için çok zararlıdır ve zamanla tıkanmalarına neden olacaktır. Kireç ölçeği cihazınızdaki ısıtma elemanı üzerinde ciddi bir etkisi olabilir. Bu, yüksek enerji faturaları biçimini alır ve aletlerin daha sık değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bunu önlemek için su yumuşatıcıları kullanılır.

Su sertliği Fransız veya Alman derece cinsinden ifade edilir. Sertliği 22 Fransız derece veya 12 Alman derece olan su oldukça sert sudur.

Rafine tablet tuzu ne iş yapar?

Su yumuşatıcılar, mineralleri sudan iyon değişimiyle uzaklaştıran reçine boncukları (reçine kolonu) bulunan bir filtre içerir. Su, iyon değişim reçinesi olarak adlandırılan reçine boncuklarından oluşan bir rezervuardan akar. Mineraller bu reçine boncuklarına bağlanır. Zamanla reçine doymuş hale gelir; bu da artık mineralleri ememez. Filtreyi tuzlu su ile yıkayıp temizledikten sonra reçineyi temizleyerek mineralleri tekrar emebilir.

Tablet tuz kullanımı

Su yumuşatma tuzları, tabletler, kristaller ve bloklar gibi birçok farklı şekle sahiptir. Peki su yumuşatıcınız için en iyi tuz hangisidir? Tuz seçerken, tuzun şeklinden rahatsız olmayın, daha doğrusu tuzun kalitesine bakın. Tuz kalitesi saflığı ve sertliği ile belirlenir. Ayrıca, tuz herhangi bir katkı maddesi içermemeli ve mümkün olduğunca az tuz tozu içermelidir.

Eğer siz de “tablet tuz ne işe yarar?” diye soranlardansanız hemen cevabı verelim. Tablet tuz, suyun arındırılması işleminde kullanılır. Suyun arındırılması ne için önemli diyorsanız, bazı sektörlerde arındırılmış su çok büyük önem taşır. Hatta bu yüzden bu tuz çeşitlerine “arıtma tuzu” da denilmektedir.

Başta tablet tuz istanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm büyük şehirlerinde hizmet vermekteyiz. Eğer siz de bu alanda bir firmaya ihtiyaç duyuyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Hemen ara; 0212 594 78 78

Su Yumuşatmak için Rafine Tablet Tuzu

Su Yumuşatma Tuzu olarak da bilinen Rafine Tablet Tuzu imalatında yaklaşık 40 yıllık bir tecrübeye sahibiz ve bu sayede yüksek tecrübeyle sizlere tuz üretimi yapmaktayız.

Şirketimizin modern tesisleri, aylık tonlarca Su Yumuşatma Tuzu üretme kapasitesine sahip olup, Türkiye’de başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere dört bir şehre rafine tablet tuzu satışı yapmaktadır. Eğer siz de başta tablet tuzuna ve sonra da diğer tüm tuz çeşitlerine ihtiyaç duyarsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Rafine Tablet Tuz Fiyatları

Rafine tablet tuz için fiyat öğrenmek istiyorsanız hemen bizi arayın.

Ayrıca su yumuşatma için kullanılan Arıtma Tuzu ve Tablet Tuz ürünlerimize de göz atabilirsiniz.

Hemen ara; 0212 594 78 78

Create your account

Call Now Button