Sanayi Tuzu

Sanayi tuzu son dönemde oldukça aktif olarak kullanılmakta. petrol endüstrisinde, daha güvenli ve verimli bir sondaj teçhizatı yaratan çamur ve kirlilik yoğunluğunu arttırmak için tuz kullanılabilir. Off-shore sondajlarında tuz yaygın olarak kullanılmamasına rağmen, arazide sondajı kolaylaştırmak için muazzam miktarda tuz gerekmektedir. İlaç firmaları ayrıca, yaygın ikincil kullanımlara sahip olan tuz çözeltilerinin yanı sıra kapsül yapım sürecinde de tuz kullanırlar. Tuzlu çözeltiler sadece temas çözeltisi için değil, aynı zamanda intravenöz formüller için de yararlıdır. Tıbbi ve ilaç şirketlerinin tuz kullanımı, toplam ulusal endüstriyel tuz kullanımının büyük bir yüzdesini oluşturmaktadır.

Küresel olarak taşınan tuzun yüzde altmış ilâ yüzde sekseni, toplu taşıma güvenliğini tek bir kapasitede geliştirmek için kullanılır, fakat genellikle kar ve buzun donma noktasını düşürür.

Kimyasal üretim, tuzun yanı sıra, sanayi tuz, deterjan ve çözücüler için bir dolgu maddesi olarak kullanıldığından, kimyasalın suda daha çabuk çözülmesine neden olduğu için de büyük ölçüde tuza dayanır. Tuz, sabun yapmak için gerekli bileşenlerin birçoğunu ayırdığı için, kimya endüstrileri sabun yapımında büyük miktarlarda endüstriyel tuz içerir.

Açıkçası sanayi tuzunun yaygın bir uygulaması vardır, bu da zaman içinde artan talep anlamına gelir. Sanayi tuzunun dünyanın en nadir kaynağı olmasa da, güvenlik ve üretim amaçlı yüksek talep, tuz fiyatlarının öngörülebilir bir gelecekte dalgalanmaya devam edeceği anlamına geliyor. Akan bir tuz boru hattının sağlanması için, çoğu endüstriyel tuz tüketicisi, çeşitli küresel kaynaklardan gelen tuzları düşünmektedir.

Sanayi tuzu fiyatları

Sanayi tuzu fiyatları için sektörünüze göre bilgi alabilir ve hemen bizden uygun fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Hemen Ara; 0212 594 78 78

Create your account

Call Now ButtonHemen Ara
× WhatsApp